competition

#ЗАЧЕПИЛО

Ми починаємо соціальну кампанію #зачепило – про порушення авторських прав, адже це стосується конкретних людей.

ПОРУШЕННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ! А МЕНІ ЯКЕ ДІЛО?

Ну, що може трапитись страшного, якщо ввечері подивитися серіал або завантажити собі з десяток пісень? Хіба це крадіжка?

Давайте почнемо з того, що назвемо речі своїми іменами.

ПОРУШЕННЯ АВТОРСЬКИХ ПРАВ — ЦЕ КРАДІЖКА

Скажеш: «Ні»? Ну яка це крадіжка? Коли щось крадеш, воно зникає там, де було. А фільми чи музика залишаються цілі-цілесенькі. Дивно, чому ж тоді так переймається сусід програміст. Його програмою користуються всі, а йому чогось болить. І він більше не хоче нічого створювати.

СКАЖЕШ, ЩО БІДНИЙ І НЕ МОЖЕШ КУПУВАТИ?

Можливо саме тому й не можеш. Наприклад, креативна галузь у США заробляє 600 мільярдів доларів щороку. А в Європі у цій галузі працює 8 мільйонів чоловік (дані European Commission, 2017) й абсолютна більшість цих людей – звичайні працівники (освітлювачі, кур’єри, секретарі і т. ін.).

КОРИСТУВАТИСЬ ЛЕГАЛЬНИМ – ПРОСТО

По-перше, все дешевше, ніж ти думаєш. Популярний фільм коштує від 25 гривень, пісня — від 3 гривень, книжка — від 1 гривні. По-друге, є купа сайтів, на яких можна дивитись, слухати, читати цивілізовано і безкоштовно, бо автори заробляють на рекламі. Так що це простіше, ніж здається. Стань сам тією зміною, якої чекаєш від світу.

Давайте разом змінюватися

По-перше, називайте це тим, чим воно насправді є — крадіжкою.
По-друге, якщо вас або ваших знайомих це стосується особисто — розкажіть усім.