Microsoft запропонувала нове рішення для боротьби з піратством — систему Argus, засновану на технології блокчейна, — повідомляє TorrentFreak. Вона дозволяє користувачеві повідомляти про крадіжку контенту в обмін на винагороду.
Argus — це прозора система, побудована на Ethereum (криптовалюта і платформа для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейна), яка дає можливість анонімно повідомити про піратство та отримати нагороду за успішну позначку.
Це працює так. Нелегальний контент відстежується до джерела за допомогою унікального водяного знака, який відповідає секретному коду. Коли повідомляється про піратську копію, статус джерела (ліцензіата) змінюється на «обвинувачений». У системі передбачена можливість оскарження, але якщо це не вдається, статус обвинуваченого змінюється на «винен». Також в Argus є способи захисту, які знижують стимули, щоб інформатор не повідомляв про один і той же контенті кілька разів під новими псевдонімами.
Дмитро Левін, керівник Центру моніторингу контенту Ініціативи «Чисте небо», коментує: «Мене як людину, яка безпосередньо на практиці бореться з крадіжками контенту правовласника, завжди радують новини про нові методи боротьби з піратством. Дуже важливо знаходитися постійно в русі і вдосконалювати свої робочі інструменти, оскільки пірати також не стоять на місці. Буде цікаво спостерігати за даними кейсом на практиці і його результатом, особливо, якщо його в майбутньому почнуть використовувати в боротьбі з піратством аудіовізуального контенту».
Крім Microsoft, в розробці Argus беруть участь також дослідники з Alibaba і Університету Карнегі-Меллона. Творці стверджують, що ця технологія краще, ніж застарілі кампанії з інформування про піратство, оскільки вона прозора. Опис технологічних нюансів роботи Argus є в документі, що опублікований дослідницьким відділом Microsoft. За словами дослідників, вартість використання блокчейна відносно невисока.
Технологічний гігант очікує високу ефективність Argus в боротьбі з піратством. Теоретично ця система буде працювати з різними типами контенту, включаючи зображення, аудіо та програмне забезпечення. Однак поки невідомо, чи планує Microsoft протестувати систему в реальних умовах.